سفیر برندینگ

  1. خانه
  2. سفیر برندینگ

سفیر برندینگ چیست؟

سفیر برندینگ به معنای انتخاب یک چهره و نماینده برای یک کسب و کار است. این که برند شما دارای یک چهره برای معرفی محصولات و خدمات داشته باشد از سفیر برندینگ استفاده نموده میشود.

انواع سفیر برندینگ

  • سفیر برند برای افتتاحیه و ایونت

بعضی از برندها برای افتتاحیه و شروع بیزینس خود از یک یا تعدادی چهره برای معرفی اولیه دعوت می نمایند، این ها در اصل نماینده موقت برند برای شروع کار آن برند محسوب می شوند. از سمت دیگر برخی برندها اسپانسر ایونت های مختلفی هستند که برای حضور در آن ایونت ها همراه با سفیر خود ظاهر می شوند و یا بالعکس محصول یا خدمات خود را برای ایونت خاصی و با چهره های خاصی طراحی و اجرا میکنند تا آن نماینده و سفیر برندی که بسته به نوع حرفه خود در ایونت و مراسمی حضور دارد همزمان نمایندگی برند مزبور را نیز بر عهده می گیرد.

 

  • سفیر برند برای فضای مجازی

برخی کسب و کارها صرفا برای فضای مجازی خود سفیر برند در نظر میگیرند و در فضای واقعی یا کاربردی نمی توانند از آن ها داشته باشند و یا نمی خواهند استفاده کنند. بعضا دیدیم اینفلوئنسرها یا سلبریتی هایی که صرفا در فضای مجازی از برندی به عنوان سفیر برند حمایت کرده اند. از اشکان خطیبی برای رنو تا اینفلوئنسرهای همکار برند لیمومی

 

  • سفیر برند برای بیلبورد

برخی کسب و کارهای سنتی صرفا به تبلیغات بیلبوردی و تلویزیونی اعتقاد دارند و از سفیر خود برای ان فضا ها استفاده تبلیغاتی می نمایند.

 

  • سفیر برند ۳۶۰ درجه

عموما برندها از این روش استفاده می کنند چرا که در سبک زندگی امروزی که فضای مجازی قسمت مهمی از لایف استایل مردم است، علاوه بر فضای آفلاین پررنگ شده و همین باعث شده تا قراردادهای سفیر برندینگ عمدتا از این نوع باشد.

 

  • سفیر برند خاموش

این واژه ی خود ساخته را از سروش نادری به عنوان موسس ادسنسور پرسیدیم که چیست؟ از دید او سفیر برند خاموش روش جدیدی برای پروژه های سفیر برندینگ محسوب می شود. در این روش برندها به صورت چراغ خاموش خود اقدام به سرمایه گذاری بر روی یک فرد و رشد آن می نمایند و پس از رشد آن فرد شرایط انحصاری با آن ها را جلو می برند.

چند دسته سفیر برند برای انتخاب داریم؟

دسته ی اول

خود موسسین کسب و کار مخصوصا برای برندهای نوپا (البته شامل برندهای بزرگ نیز می گردد) به عنوان بالقوه ترین و بهترین سفیران برند می توانند عمل کنند. آن ها از بیشترین میزان وفاداری و دلسوزی برای برند خود برخوردار بوده و با کارکردن بر روی داستان برند خود و برند شخصی خود بهترین ضریب اثر را به همراه خواهند داشت.

دسته دوم

کارمندان رده ی اول کسب و کار نیز تا حدودی بر مبنای مزایای بالا می توانند نماینده و سفیر برند باشند.

دسته ی سوم

سلبریتی ها طبیعتا گزینه ی بالقوه برندهای بزرگ هستند اما باید به خوبی در انتخاب سفیر خود دقت نمایند، چه به لحاظ تیپ شخصیتی و پرسونال برند سلبریتی و همسان بودن آن با پیام برند و ت گ لاین کسب وکار و چه از دید نحوه ی پروموت و رسانه های بالقوه

دسته ی چهارم

اینفلوئنسرهای مجازی نسل جدیدی از سفیران و نمایندگان برند هستند که در جامعه وجود دارند،انتخاب آن ها نیز مزایا و معایب خاص خود را دارد و به بسیاری از پارامترها بستگی دارد خصوصا داشتن یک مشاور برند در کنار اینفلوئنسرها به برندها در انتخاب آن کمک بزرگی می نماید.

دسته ی پنجم

اینفلوئنسرهای واقعی همان افراد تاثیرگذار در زندگی واقعی هستند که به دور از چشم رسانه ها اتفاق خاصی را رقم زده و می توانند بسته به آن فعالیت برای هر برندی مناسب باشند. ممکن است فردی در روستایی بواسطه ی کار خاصی کشف نشده باشد و این توسط برند می تواند انتخاب شایسته ای باشد.

از کجا میتونیم سفیر برند انتخاب کنیم؟

آژانس های تبلیغاتی میتوانند یکی از بدترین انتخاب های شما برای سفیر برند باشد، چرا که آن ها صرفا سود مالی خود را می بینند البته همه را به یه چوب نرانیم و اگر کارشناس ارتباط با سفیران برند آن آژانس ها افراد متبحر و با سوادی باشند و یا فرهنگ سازمانی آن آژانس مبتنی بر تخصص گرایی و نه دلالی باشد ( که بسیاری از آژانس های پیشرو و خلاق همینطور هستند)‌ برای برند می تواند مفید فایده و سکوی پرتاب باشد.

انتخاب درون سازمانی

باید توجه داشت که حتما افراد درون کسب و کار از اطلاعات لازم نسبت به کامیونیتی افراد موثر واقف بوده و هنر بررسی برندینگ چه به لحاظ برند شخصی و چه برندینگ سازمانی را داشته باشند، به روز بودن و محاط بودن به موضوع مهم است. ادسنسور نیز در این مسیر میتواند همراه شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست